Joanna Bukowska-Kasprzak

Joanna Bukowska-Kasprzak

Absolwentka Instytutu Dziennikarstwa UW. W latach 2005-2006 prowadziła Panoramę. Relacjonowała m.in. z Watykanu uroczystości pogrzebowe po śmierci Jana Pawła II oraz konklawe i wybór papieża Benedykta XVI, a także Światowe Dni Młodzieży w Kolonii w 2005 r. i Sydney w 2008 r. Zrobiła cykl materiałów reporterskich na temat pierwszej fali emigracji Polaków na Wyspy Brytyjskiej. Współpracowała z magazynem reporterów „Na celowniku" w TVP1 i „Wiadomościami Naukowymi" w TVP INFO, a wcześniej z Polskim Radiem. Wystąpiła w kilku odcinkach serialu "Egzamin z Życia", gdzie zagrała samą siebie - reporterkę "Panoramy" TVP2 (odc. 54, 55, 77).

Redakcyjny specjalista od ... tematów społecznych, religijnych i popularnonaukowych
W tej pracy cenię ... różnorodność poruszanych tematów, możliwość docierania z kamerą w miejsca niedostępne dla zwykłych osób i poznawanie wciąż nowych ludzi. I co najważniejsze: wpływ na losy bohaterów materiałów.
Nie tylko praca ... prywatnie zapalona podróżniczka - zwiedziła wszystkie kontynenty, oprócz Antarktydy. W wolnych chwilach jeździ rowerem po warszawskiej Starej Pradze, tańczy latino fintess, maluje i rysuje.