Panorama Kraj o 15:45 i Panorama o 18:00 mają swoich gospodarzy, którzy w naszym imieniu codziennie się z Państwem spotykają.

Andrzej Turski (fot. TVP) Andrzej Turski (1943 - 2013)

W Panoramie od 2002 roku. „Żyjemy w czasach kultu młodości, a ja jestem przykładem na to, że można być trochę starszym, bardziej siwym i jednocześnie mieć swoje miejsce w tym fachu”, tak już nie raz Andrzej Turski komentował swoją wieloletnią obecność w mediach. Andrzej Turski był absolwentem filologii polskiej i studiów dziennikarskich UW. Karierę w mediach zaczynał jako radiowy dyskdżokej - w 1968 r. trafił do Redakcji Młodzieżowej Polskiego Radia, z której odszedł 14 lat później, żeby objąć funkcję redaktora naczelnego Programu III Polskiego Radia. Później „Trójkę” zostawił dla „Jedynki”. Gdy rozstał się z Polskim Radiem związał się z Telewizją Publiczną. Został dyrektorem TVP1, a w 1991roku - wiceszefem TAI i odpowiadał za programy informacyjne TVP. Prowadził autorski program „7 dni świat”. W Panoramie z widzami spotykał się w każdy weekend, o 18.00. Zmarł 31.12.2013 r.

Hanna Lis (fot. TVP) Hanna Lis

Z Panoramą związana jest od 2012 roku. Ukończyła italianistykę na UW. Karierę dziennikarską rozpoczęła w 1992 roku w Telewizji Publicznej. Widzowie poznali ją jako prezenterkę Teleexpressu, programów: „Klub dobrej książki”, „Twój dekalog” i „Stopklatka”. W 2008 roku, dołączyła do zespołu Wiadomości, była też gospodarzem programu publicystycznego „Temat Dnia. Rozmowa Jedynki”. Razem z Joanną Racewicz w „Pytaniu na Śniadanie” współtworzyła program „Kobiecy Punkt Widzenia”. W Panoramie spotyka się z widzami „Dwójki” od poniedziałku do piątku o 18:00. Prowadzi też w TVP Info „Panoramę Dnia”.

Joanna Racewicz (fot. TVP) Joanna Racewicz

Z Panoramą związana jest od 1999 roku, z czteroletnią przerwą. Jest absolwentką polonistyki i skończyła studia podyplomowe na Wydziale Dziennikarstwa UW. Pracę w mediach zaczynała od pisania artykułów do gazety i robienia reportaży radiowych, za to pierwsze kroki w telewizji stawiała w redakcji „Teleexpressu”. Później jako reporterka i prezenterka związała się z Programem Drugim i Panoramą. Prowadziła „Autorski Przegląd Prasy” w „Pytaniu na Śniadanie” i „Kobiecy Punkt Widzenia”. Jest gospodarzem „dwójkowego” programu „Reporter Polski”, a w kanale informacyjnym TVP Info prowadzi „Panoramę Dnia”. Z widzami Panoramy TVP2 spotyka się od poniedziałku do piątku, zawsze o 18:00.

Tomasz Wolny Tomasz Wolny

W Panoramie od 2014 roku. Poznaniak, reporter, prezenter. Ukończył Stosunki Międzynarodowe na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Pracę w mediach rozpoczął w TVN24, potem w TVP Poznań. Reporter m.in. magazynów: „Reporter Polski”, „Celownik”, „Kawa czy herbata”. Od 2011 roku prowadzi magazyn reporterski „Telekurier”, a w 2013 zadebiutował jako współgospodarz "Pytania na Śniadanie" Dwukrotnie otrzymał wyróżnienie w „Przeglądzie i Konkursie oddziałów terenowych TVP” w kategoriach najlepszy news i najlepsza relacja na żywo. Wykładowca pracowni telewizyjnej na Wydziale Nauk Politycznych i Dziennikarstwa UAM w Poznaniu. Jest wolontariuszem Fundacji Bohdana Smolenia prowadzącej hipoterapię dla niepełnosprawnych dzieciaków. Uzależniony od śniegu, wody, wiatru i obu Ameryk.

Marta Kielczyk (fot. TVP) Marta Kielczyk

W Panoramie od 1999 roku - wszystko za sprawą konkursu do TVP na reporterów i prezenterów programów informacyjnych. Absolwentka Instytutu Dziennikarstwa UW i podyplomowo Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie. Pracę w Panoramie łączyła z innymi telewizyjnymi projektami: była gospodynią debat wyborczych ("W imieniu obywatela” w TVP2), programów publicystycznych („Minęła dwudziesta” w TVP Info, „Praca dla każdego”” w TVP2, "Okno na Polskę" w TVP Info.). Współpracowała też z „Pytaniem na śniadanie” (felietony z politykami „Po godzinach” i prowadziła poranny program "Kawa czy herbata". Związana z Programem I Polskiego Radia. Słuchacze znają jej głos z serwisów informacyjnych, „Sygnałów dnia”, „Lata z radiem”. Była kierownikiem redakcji kultury i rozrywki w Programie 1 PR (w tym "Czterech pór roku" i "Lata z radiem").

Magdalena Gwóźdź Magdalena Gwóźdź

Ukończyła germanistykę, studia dziennikarskie i komunikację społeczną na Uniwersytecie Wrocławskim a na uniwersytecie w Zurychu skończyła studia w Instytucie Publicystyki i Badań nad Mediami. Stypendystka Fundacji Roberta Boscha, Marion Gräfin von Dönhoff, Instytutu Goethego. Współpracowała z Telewizją Katowice, Deutsche Welle w Berlinie i Bonn, telewizją RTL (redakcja w Monachium), a także „Faktami” TVN. Od grudnia 2009 jest reporterka „Panoramy” a od stycznia 2011 prowadzi popołudniowe wydanie Panoramy Kraj.

Adam Krzykowski (fot. TVP) Adam Krzykowski

Skończył medycynę weterynaryjną, a pracę w mediach zaczął w 1995 roku w studenckim Radio Kortowo. Potem była telewizja w Olsztynie i Warszawie: „Kurier”, TVP Sport, 3 dni w „Wiadomościach”, pół roku w TV Puls i później w TVP INFO gdzie był reporterem, prezenterem serwisów informacyjnych i gospodarzem poranka. Od grudnia 2009 roku w „Panoramie” jako reporter i prezenter. W tym czasie był nominowany do Nagrody im. Andrzeja Wielowieyskiego za materiał o więzieniach CIA i do Grand Press w kategorii News. Wyróżniany w konkursach Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich w 2006 roku i 2010 roku. Nagroda SDP przypadła mu w udziale jeszcze w 2011 roku, a w 2013 był nominowany do Nagrody im. prof. Z. Hołdy.